Министарство одбране Републике Србије
 
ТекстФотогалеријаВидеогалерија
27.03.2020.

Министар Вулин: Челична пријатељства стварају се у тешким временима




У најтежим тренуцима за нашу земљу током НАТО агресије, кинески народ био је уз нас, рекао је данас министар одбране Александар Вулин, након што је заједно са амбасадорком Народне Републике Кине у Београду Чен Бо и тимом кинеских медицинских стручњака који су у Србију дошли ради пружања помоћи у борби против коронавируса, положио венце код спомен-плоче испред некадашње зграде кинеске амбасаде у Београду, бомбардоване 1999. године за време НАТО агресије.
Министар Вулин је поручио да се данас одаје пошта свима који су дали животе бранећи право Србије да буде слободна, али бранећи и међународно право. Баш као и 1999. године, српски и кинески народ поново су заједно и боре се против невидљивог непријатеља.

- Грађани Србије знају да у кинеском народу имају великог пријатеља и да се челична пријатељства стварају у тешким временима - нагласио је министар Вулин, захваливши кинеском народу, председнику Си Ђинпингу, потпредседнику Централне војне комисије генералу Џангу Јоусјау, министру одбране Венг Феију, зато што су били и јесу уз Србију чак и у тренуцима када се и сами суочавају са истим мукама и невољама.

Амбасадорка НР Кине Чен Бо поновила је да историја односа две земље показује да су Србија и Кина челични пријатељи и да то значи дељење и добра и зла. Она поручује да у тренуцима када се суочавамо са великим изазовима морамо да будемо заједно и пружимо помоћ једни другима.

Приликом бомбардовања кинеске амбасаде 7. маја 1999. године погинула су три кинеска новинара, док је 21 особа повређена.