22.01.2010.
Нова опрема у Војној болници Ниш
Министар одбране Драган Шутановац данас је у нишкој Војној болници, која обележава 132 године рада, пустио у рад савремени мултислајсни скенер, рентген апарат и отворио ортопедску хируршку салу.

“Подсећам да смо већ две године ставили ВМА у Београду у функцију цивила и њиховог лечења, а од ове године у тој функцији су и Војна болница у Нишу и Војномедицински центар у Новом Саду.
“Војна болница у Нишу оствариваће од услуга цивилном становништву нешто мање од два милиона еура”, нагласио је Шутановац и истакао да ће то омогућити још боље лечење свих грађана који гравитирају Нишу, као важном одбрамбеном центру наше земље.
Министар Шутановац је рекао да је опремање извршено у сарадњи са Градом Нишом, а у наредном периоду наставиће се сарадња на размени одређене имовине и изградњи “јефтиних станова”.
Говорећи о професионализацији војске, министар Шутановац је рекао да је до сада ангажовано око 6.000 људи, а да ће до краја ове године бити примљено још 4.000 професионалних војника.

Одговарајући на питања новинара Шутановац је изјавио данас у Нишу "да је прича о нашем приступању НАТО савезу у овом тренутку ирелевентна" и да је наше учлањење у тај савез још "на дугачком штапу". Он је рекао, поводом захтева за расписивање референдума о приступању Србије НАТО савезу, да он не види да би "Србија у кратком року могла да приступи било којој организацији као што је НАТО".

Говорећи на свечаној академији поводом 132 године постојања Војне болнице у Нишу, министар одбране је истакао да очекује подршку локалних самоуправа и медија у процесу професионализације војске. Он је рекао и да постоји велико интересовање професионалних припадника Министарства одбране и Војске Србије за одлазак у мировне мисије. Према спроведеном истраживању сада је око 3.000 кандидата за мисије, што, према његовој оцени, потврђује „да су сви у систему свесни своје улоге“, јер, да би ми у Србији живели у миру, морамо допринети очувању светског мира, нагласио је министар Шутановац.
Данашњој свечаности у Нишу присуствовали су државни секретар у Министарству одбране др Зоран Весић, начелник Управе за здравство бригадни генерал др Вељко Тодоровић, заменик команданта Копнене војске бригадни генерал Видоје Живковић, шеф српског санитетског тима у мировној мисији у Чаду пуковник др Славиша Ћирић, заступник управника Војне болнице Ниш пуковник др Небојша Ђенић и представници локалне самоуправе, СПЦ и војнодипломатског кора.

- O министарству
- Надлежности
- Организацијска шема
- Опис функција постављених лица
- Министар и сарадници
- Министар
- Државни секретари
- Помоћници министра
- Секретар Министарства
- Основне унутрашње јединице
- Сектор за политику одбране
- Сектор за људске ресурсе
- Сектор за материјалне ресурсе
- Сектор за буџет и финансије
- Сектор за инфраструктуру и услуге стандарда
- Посебне унутрашње јединице
- Секретаријат
- Кабинет министра
- Војно правобранилаштво
- Органи управе у саставу МО
- Инспекторат одбране
- Војнообавештајна агенција
- Војнобезбедносна агенција
- Самосталне управе
- Управа за односе са јавношћу
- Управа за војно здравство
- Високошколска установа
- Универзитет одбране
- Уже унутрашње јединице
- Генерални инспектор служби
- Одсeк за интерну ревизију
- Воjска Србије
- Документа
- Прописи
- Закони
- Правилници
- Службени војни лист
- Одлуке
- Јавнe расправe
- Стратегије
- Стратегија националне безбедности
- Стратегија одбране
- Бела књига одбране
- Концепт тоталне одбране - сажетак
- Средњорочни план Министарства одбране
- Информатор о раду
- Информатор
- Преглед средстава
- Планови јавних набавки
- Подаци о јавним набавкама
- Буџет
- Реализација буџета
- Подаци о ревизији буџета
- Остало
- Акциони планови
- Изградња интегритета
- Услуге
- Спорт
- Архива
- Контакти