08.01.2010.
Начелник Генералштаба Војске Србије у посети Копненој зони безбедности
Начелник Генералштаба Војске Србије генерал-потпуковник Милоје Милетић, у пратњи команданта Копнене војске, генерал потпуковника Љубише Диковића и других сарадника, посетио је касарну ,,1300 каплара'' у Врању и базу ,,Цворе'' у Копненој зони безбедности.

Начелник Генералштаба Војске Србије је нагласио да у том делу посебну одговорност треба да имају и локалне самоуправе, које морају много више да раде на изградњи поверења међу становништвом. ,,Припадници Војске Србије који извршавају задатке у Копненој зони безбедности придржавају се правила и прописаних процедура и не излазе изван оквира Уставом и законима утврђених надлежности'' изјавио је генерал Милетић.
,,Војска на подручју југа Србије ни једним својим поступком не утиче на политички, економски, друштвени, културни и спортски живот и не ограничава слободу и права грађана. Када се зна да је тако, јасно се намеће закључак да се не може говорити о милитаризацији овог простора'', нагласио је начелник Генералштаба Војске Србије.
Генерал Милетић се осврнуо и на догађаје у селу Рашевац, у општини Куршумлија. Он је подвукао да није било угрожавања живота људи у том селу и да ће истрага Министарства унутрашњих послова показати шта се тамо тачно десило.
Начелник Генералштаба Војске Србије је са базе ,,Цворе'' поручио да је расписан конкурс за пријем 4500 професионалних војника, који треба да постану део Војске Србије у току ове године. ,,И на овај начин ми смо се уверили, у разговору са професионалним војницима, да су задовољни што су у једниницама Војске Србије, и да код њих не постоје никакве сумње да су се определили за прави позив'', рекао је генерал Милетић.
,,Поручујем младим људима, који желе да се пријаве наконкурс, да је Војска Србије у последње две године извршила измену законских, нормативних и других прописа, који Војску Србије приближавају стандардима професионалне војске. Тако је и старосна граница за професионалне војнике померена са 40 на 50 година, а из категорије професионалних војника вршиће се одабир и селекција кадра за подофицире Војске Србије. Скоро 50 процената професионалних војника имаће могућнос да се стручно усавршава, добије подофицирски чин и тако напредује у служби. С друге стране, очекује их напоран рад и велика одговорност'', рекао је генерал Милетић.
- O министарству
- Надлежности
- Организацијска шема
- Опис функција постављених лица
- Министар и сарадници
- Министар
- Државни секретари
- Помоћници министра
- Секретар Министарства
- Основне унутрашње јединице
- Сектор за политику одбране
- Сектор за људске ресурсе
- Сектор за материјалне ресурсе
- Сектор за буџет и финансије
- Сектор за инфраструктуру и услуге стандарда
- Посебне унутрашње јединице
- Секретаријат
- Кабинет министра
- Војно правобранилаштво
- Органи управе у саставу МО
- Инспекторат одбране
- Војнообавештајна агенција
- Војнобезбедносна агенција
- Самосталне управе
- Управа за односе са јавношћу
- Управа за војно здравство
- Високошколска установа
- Универзитет одбране
- Уже унутрашње јединице
- Генерални инспектор служби
- Одсeк за интерну ревизију
- Воjска Србије
- Документа
- Прописи
- Закони
- Правилници
- Службени војни лист
- Одлуке
- Јавнe расправe
- Стратегије
- Стратегија националне безбедности
- Стратегија одбране
- Бела књига одбране
- Концепт тоталне одбране - сажетак
- Средњорочни план Министарства одбране
- Информатор о раду
- Информатор
- Преглед средстава
- Планови јавних набавки
- Подаци о јавним набавкама
- Буџет
- Реализација буџета
- Подаци о ревизији буџета
- Остало
- Акциони планови
- Изградња интегритета
- Услуге
- Спорт
- Архива
- Контакти