09.10.2025.
Састанак министра Гашића са председницом СОПАС Божаном Остојић
Министар одбране Братислав Гашић састао се данас са председницом Савеза организација подводних активности Републике Србије (СОПАС) Божаном Остојић.

Том приликом, председница СОПАС-а Божана Остојић уручила је захвалнице министру Гашићу, као и Министарству одбране за подршку у организацији Светског првенства у роњењу на дах, базенске дисциплине, и Светског првенства у пливању перајима и брзинском роњењу у базену.
Министар Гашић захвалио је на признању и истакао да Министарство одбране препознаје значај спорта и спортских савеза у промоцији Републике Србије у свету.
- Министарство одбране ће и убудуће пружати подршку организацијама које својом посвећеношћу и резултатима доприносе афирмацији спорта, јачању тимског духа и промоцији наше земље као поузданог домаћина међународних такмичења – рекао је министар Гашић.
СОПАС је највиши облик удруживања у Републици Србији у области подводног спорта. Савез има за циљ да развија ову спортску грану кроз активности и такмичења, као и да подстиче децу и омладину да се баве подводним спортом.