Министарство одбране Републике Србије
 
15.05.2015.

Завршена вежба ~



Уручивањем сертификата учесницима вежбе, у касарни Бањица 2 у Београду, данас је завршена међународна командно – штабна логистичка вежба~ "LOGEX 15" ~.

Затварајући вежбу, пуковник Чедомир Дупор је истакао да су у претходне две седмице учесници вежбе успешно одговорили на све захтеве и задатке који су пред њих постављени и да су циљеви вежбе у потпуности остварени.

Директор вежбе, мајор Џошуа Андерсон захвалио jе овогодишњем домаћину вежбе, Војсци Србије, на успешној организацији као и земљама које су учествовале у реализацији вежбе.

Вежба ~"LOGEX 15"~ реализована је од 4. до 15. маја, а носилац организације била је Управа за логистику Генералштаба Војске Србије.

На вежби је учествовало 122 официра, подофицира и цивилна лица из састава оружаних снага Шведске, Финске, Албаније, Босне и Херцеговине, Хрватске, Македоније, Црне Горе, Молдавије и Србије, а у својству земље посматрача и представници Јерменије.

Вежба је реализована у организацији Европске Команде оружаних снага САД у сарадњи са представницима Здруженог генералштаба оружаних снага САД, НАТО командама, агенцијама и земљама спонзорима.