Министарство одбране Републике Србије
 
22.12.2011.

Новогодишњи оперски гала концерт у Сава центру



У Великој дворани Сава центра вечерас је одржан новогодишњи оперски гала концерт у организацији Сава центра и Агенције „Гала концерт“.

Маестралној изведби најлепших опера, арија и дуета највећих оперских уметника – Вердија, Леонкавала, Чилее, Бизеа и Пучинија присуствовали су министар одбране Драган Шутановац, досадашњи и новопостављени начелник Генералштаба ВС, генерали Милоје Милетић и Љубиша Диковић, као и представници Министарства одбране и Војске Србије, културног живота и бројна публика у препуној сали Сава центра.

Први пут су на домаћој сцени, у Београду, заједно наступила два великана светске оперске сцене – Жељко Лучић, најбољи вердијански баритон света и Зоран Тодоровић, један од водећих тенора европских оперских сцена. Прве професионалне кораке учинили су у нашој земљи, а потом остварили велике успехе у свету. Од како су први пут запевали заједно у Франкфуртској опери пре 13 година, желели су овакав концерт.

Гошће концерта биле су сопран Сузана Шуваковић Савић и мецосопран Сања Анастасија. Уз четворо солиста наступили су и Хор Радио Телевизије Србије и Уметнички ансамбл Министарства одбране „Станислав Бинички“ под диригентском палицом Дејана Савића.

Љубитељи оперске уметности који нису успели да дођу на концерт моћи ће да уживају у ДВД снимку Музичке продукције РТС, а снимак концерта биће емитован на дигиталном каналу РТС-а.

„Идеја је била да на истом месту сакупимо врхунске уметнике. Овим послом се бавим 30 година и не памтим да смо на једном месту имали овакве звезде. Ово је велики догађај који ће ући у анале наше оперске уметности”, рекао је диригент Дејан Савић на конференцији за новинаре поводом овог догађаја.
photoФОТО ГАЛЕРИЈА