07.09.2011.
Министар Шутановац у Параћину
Том приликом министар је разговарао са председником општине Параћин Сашом Пауновићем и директором Републичке дирекције за имовину Братиславом Пејковићем.
- Захваљујући агилности локалне самоуправе и градоначелнику Пауновићу, пре одређеног времена покренули смо активност са локалном самоуправом у циљу размене непокретности на територији општине Параћин, на основу процене Пореске управе која као и свуда у Србији даје процену вредности. Након тога, као и овом приликом, Дирекција за имовину потписује уговор у име Министарства одбране, истакао је министар Шутановац додајући да је то још један од примера да Министарство одбране подржава и сарађује са локалном самоуправом и један од многих уговора који су са локалном самоуправом потписани широм Србије.
Са друге стране, истакао је министар, постоје председници општина који мисле да постоје другачији начини за добијање војне имовине, иступајући у новинским текстовима у којима се изражавају негативно о војсци и о некретнинама.
- Позивам све представнике локалних самоуправа који желе да са Министарством одбране размене или откупе имовину на фер и коректан начин уз адекватне процене Пореске управе – рекао је министар на крају излагања.
Према речима председника општине Пауновића, вредност потписаног Уговора је око десет милиона динара. Он је, такође, истакао да је реч о примеру успешне сарадње којим ће се комуналне службе просторно објединити, а самим тим бити доступније и корисније за грађане Параћина. Пауновић је подсетио на успешно реализовани уговор везан за куповину касарне у том граду која се простирала на седам хектара и неколико хиљада квадратних метара објеката који ће бити делом плаћена становима, а делом средствима из буџета.
Одговарајући на новинарска питања, министар Шутановац је истакао да да ће међу најмлађом класом потпоручника Војске Србије, који ће званично бити промовисани у суботу на шестој по реду промоцији у центру Београда, бити и прва генерација жена официра које су се школовале на Војној академији.
Према његовим речима, то је велики тренутак у историји Војске Србије, имајући у виду да ће ускоро прва генерација жена официра, које су се школовале на Војној академији, преузети одговарајуће функције у војсци.
- Мораћемо да се навикнемо да убудуће говоримо потпоручник и потпоручница, додао је он, подсетивши да се свечана промоција најмлађе класе потпоручника испред Дома народне скупштине ове године одржава шести пут.
Говорећи о сарадњи са КФОР-ом, министар је изразио утисак, након састанка који су званичници Војске Србије имали са представницима КФОР-а, да КФОР и даље има жељу да остане статусно неутралан.
- Чињеница јесте да је КФОР у једном тренутку био злоупотребљен свесно или несвесно и да је то тешко проценити – нагласио је министар подсећајући на јучерашње саопштење високе званичнице ЕУ Кетрин Ештон да Европа не подржава начин на који су косовске институције желеле да заузму административне прелазе на Јарињу и Брњаку. Министар је поручио да се мора схватити да би се без КФОР-а на Косову и Метохији дешавали сукоби ширих размера. То, како је истакао, то никако не би водило стабилизацији већ напротив дестабилизацији и угрожавало не само оне који живе на Косову и Метохији, већ и много шире.
Упитан да прокоментарише наводе у данашњим дневним новинама које се односе на наводе „Викиликса“ да је министар хтео да организује митинг НАТО авијације у Београду, министар је одговорио да је ту најпроблематичнији сам наслов текста
Према речима министра, када је организован митинг на њега су биле позване не само земље НАТО-а, већ и Русија и Кина, и жеље је била да се грађанима приреди нешто што у Србији никада није виђено.
- Митинг је посетило око сто хиљада грађана који су дошли растерећени прошлости у жељи да виде најновије летелице и достигнућа у тој области ваздухопловства – истакао је министар Шутановац.
Министар је рекао да се не брине око навода „Викиликса“, али ако се настави са погрешном интерпретацијом поменутих депеша, оне губе смисао.
Говорећи о статусу складишта „Параћинске утрине“, министар Шутановац је ракао да је жеља Министарства да и део тог складишта, које може да се очисти од неексплодираних убојних средстава, размени са општином.
„Са друге стране, постоји простор на Пасуљанским ливадама који је у власништву општине, и том разменом би заокружили полигон који нам је изузетно значајан“, закључио је министар.
ФОТО ГАЛЕРИЈА- O министарству
- Надлежности
- Организацијска шема
- Опис функција постављених лица
- Министар и сарадници
- Министар
- Државни секретари
- Помоћници министра
- Секретар Министарства
- Основне унутрашње јединице
- Сектор за политику одбране
- Сектор за људске ресурсе
- Сектор за материјалне ресурсе
- Сектор за буџет и финансије
- Сектор за инфраструктуру и услуге стандарда
- Посебне унутрашње јединице
- Кабинет министра
- Секретаријат
- Војно правобранилаштво
- Органи управе у саставу МО
- Инспекторат одбране
- Војнообавештајна агенција
- Војнобезбедносна агенција
- Самосталне управе
- Управа за односе са јавношћу
- Управа за војно здравство
- Високошколска установа
- Универзитет одбране
- Уже унутрашње јединице
- Генерални инспектор служби
- Одсeк за интерну ревизију
- Воjска Србије
- Документа
- Прописи
- Закони
- Правилници
- Службени војни лист
- Одлуке
- Јавнe расправe
- Стратегије
- Стратегија националне безбедности
- Стратегија одбране
- Бела књига одбране
- Концепт тоталне одбране - сажетак
- Средњорочни план Министарства одбране
- Информатор о раду
- Информатор
- Преглед средстава
- Планови јавних набавки
- Подаци о јавним набавкама
- Буџет
- Реализација буџета
- Подаци о ревизији буџета
- Остало
- Акциони планови
- Изградња интегритета
- Услуге
- Спорт
- Архива
- Контакти
- Ко је ко
- Контакт подаци организацијских целина
- Канцеларија за брзи одговор
- Односи са јавношћу
- Контакт особе за сарадњу са организацијама цивилног друштва
- Контакт особе за сарадњу са Повереником за информације од јавног значаја и заштиту података о личности
- Наплата пореских обавеза и других извршних исправа из зараде















