Министарство одбране Републике Србије

28.04.2024.

Успех војних спортиста на 37. Београдском маратону

Припадници Министарства одбране и Војске Србије учествовали су данас на 37. Београдском маратону.

Припадник Спортске јединице Војне академије водник Ђуро Борбељ освојио је титулу првака Србије у маратону и одбранио прошлогодишњу титулу истрчавши стазу за 2 сата 33 минута и 46 секунди. Водник Борбељ је и као члан атлетске репрезентације Србије на Првенству Балкана заузео пето место у појединачном пласману.

У трци на 10 километара, у женској конкуренцији, славила је капетан прве класе из Одреда војне полиције специјалне намене „Кобре“ Невена Јовановић  која је за 37 минута и 24 секунде истрчала такмичарску деоницу, док је треће место и бронзано одличје, у мушкој конкуренцији, освојио потпуковник Ненад Милосављевић из Војне академије.

У такмичарском делу учествовало је око 200 професионалних војних лица, кадета и ученика који су наступали у маратонској трци на 42 километра и 195 метара, полумаратонској трци на 21 километар и 97 метара и у трци на 10 километара где су остварили изузетне резултате.

Данашња традиционална спортска манифестација у Београду окупила је преко 13.000 учесника из 70 земаља.