Министарство одбране Републике Србије

19.11.2022.

Тијана Богдановић трећа на Првенству света за сениоре и сениорке у Теквондоу

Припадник Спортске јединице Војне академије војни службеник Тијана Богдановић освојила је бронзано одличје у категорији до 53 килограма на Светском првенству у Теквондоу за сениоре и сениорке, које се одржава у Мексичком граду Гуадалахара. Трећом позицијом у јакој конкуренцији од 43 такмичарке, Тијана је још једном показала да припада елити светског теквондоа.

Богдановићева је одличном борбом у четвртфиналу савладала противницу са Тајланда Панапа Харнсујин резултатом 2:0 и пласирала се у полуфинале, где је у крајње неизвесној борби изгубила од Макаиле Гринвуд из Сједињених Америчких Држава резултатом 2:1. Пласманом у полуфинале Тијана Богдановић је освојила треће место и бронзану медаљу.

После освојене бронзе на Олимпијским играма у Токију 2021. године, Тијани је ово још једно запажено спортско остварење на глобалном нивоу.

Светско првенство у Теквондоу за сениоре и сениорке одржава се у Мексичком граду Гуадалахара од 13. до 20. новембра 2022. године.