30.06.2025.
SAOPŠTENJE
Na poligonu „Peskovi“ u blizini Velikog Gradišta, danas oko podneva, došlo je do požara koji se, oko 15 časova, usled jakog vetra, naglo proširio zahvativši područje od nekoliko hektara pod travom i niskim rastinjem. Jedinica Vojske Srbije u čijem sastavu je bila i vatrogasna ekipa sa auto-cisternom za vodu odmah je pristupila gašenju.
Pored gotovo 200 pripadnika Vojske Srbije, na gašenju su angažovane dve vojne inžinjerijske mašine, vatrogasno vozilo i jedan specijalni helikopter Ratnog vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane, kao i dva helikoptera iz sastava Ministarstva unutrašnjih poslova. Helikopteri su se uključili u gašenje požara u obližnjem vikend naselju Vinci sa prioritetnim zadatkom zaštite ljudskih života i imovine.
Na intervenciji su takođe angažovana i 32 pripadnika vatrogasne jedinice Sektora za vanredne situacije sa 14 vatrogasnih vozila iz Požarevca, Petrovca, Velikog Gradišta i Žabara, uz sadejstvo vatrogasnih jedinica Smederevo, Zvezdara i Pančevo.
U akciju je uključeno i osam pripadnika Dobrovoljnog vatrogasnog društva sa dva vozila, jedna cisterna firme „Nukleus“ kao i dve radne mašine.
Požar je lokalizovan u 20.10 časova.