Ministarstvo odbrane Republike Srbije
 
TekstFotogalerijaVideogalerija
08.10.2025.

Ministar Gašić prisustvovao arhijerejskoj liturgiji u manastiru Hilandar



Ministar odbrane Bratislav Gašić prisustvovao je danas svetoj arhijerejskoj liturgiji u manastiru Hilandar gde je tokom protekla dva dana boravio sa članovima svoga kolegijuma i vojnim sveštenstvom. 

Svetu arhijerejsku liturgiju služio je episkop lipljanski i vojni Dositej uz sasluženje sveštenstva i đakona.

Tom prilikom, ministar Gašić zahvalio je igumanu arhimandritu Metodiju i bratstvu manastira na dočeku, naglasivši neprolazni značaj Hilandara za očuvanje srpske vere, kulture i identiteta.

– Zahvalan sam igumanu Metodiju i bratstvu manastira na iskrenom gostoprimstvu i prilici da zajedno prisustvujemo bogosluženju i molitvi u ovom svetom mestu koje čuva srpsku duhovnost i istoriju. Biti na Svetoj Gori, u Hilandaru, znači osetiti povezanost sa našim precima i temeljima naše pravoslavne vere – rekao je ministar Gašić.

Tokom boravka na Hilandaru, ministar je razgovarao sa igumanom o važnosti očuvanja srpske duhovne baštine i značaju saradnje ministarstva, vojske i crkve. 

U dvodnevnoj poseti manastiru Hilandar zajedno sa ministrom odbrane bili su članovi kolegijuma, predstavnici Generalštaba Vojske Srbije i episkop lipljanski i vojni Dositej.