Ministarstvo odbrane Republike Srbije
 
16.03.2009.

Studenti Vest Pointa u poseti Vojnoj akademiji



Zamenik načelnika Vojne akademije pukovnik mr Branko Bošković primio je danas dvojicu studenata Vojne akademije Vest Point iz Njujorka. Studenti treće godine te poznate akademije SAD, Džon Gilmor i Grant Fišer, nalaze se u osmodnevnoj poseti Ministarstvu odbrane Republike Srbije i Vojnoj akademiji.

Pukovnik mr Branko Bošković je gostima predstavio Vojnu akademiju, njenu sadašnjost, planove za budućnost, ali i tradiciju koja seže 159 godina unazad.

Američki studenti Gilbert i Fišer odabrani su među mnogima koji su se na Vest Pointu prijavili na konkurs za putovanje u Srbiju. Po njihovim rečima, prijavili su se jer ih zanima Balkan i naša zemlja radi specijalizacije u toj oblasti.

Studenti američke vojne akademije kopnene vojske Vest Point će tokom boravka u Beogradu posetiti Centar za američke studije Fakulteta političkih nauka, Muzej vazduhoplovstva, kao i Vojni muzej, a prisustvovaće i svečanosti povodom Dana Vojne akademije.

U okviru bilateralne vojne saradnje sa oružanim snagama SAD, u toku ove godine Ministarstvo odbrane planiralo je četiri aktivnosti vezane za razmenu studenata. Reč je o dve posete studenata američkih vojnih akademija Vojnoj akademiji RS, kao i o dve uzvratne posete studenata iz Srbije Americi.